Rautia Loimaa

Rautia Loimaa

Yhteystiedot

Aleksis Kiven katu 9, 32200 Loimaa
puh. 02-762 5100
fax 02-763 2222 Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-17.30
8.30-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia K-maatalous Loimaan kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Kari Mylen, kauppias
050-502 3512
kari.mylen@rautia.fi
Kaija Hämäläinen, talous
040-535 7608
kaija.hamalainen@k-maatalous.fi
Päivi Vuori, talomyynti, arkkitehti, diplomitalomyyjä
040-522 0665
paivi.vuori@omakotitalo.net
Ilkka Vuori, talomyynti
040-546 2187
ilkka.vuori@omakotitalo.net
Ari Rajala, Rakennustarvike, myyntipäällikkö, yritysmyynti
050-566 7033
ari.rajala@rautia.fi
Reino Salminen, Rakennustarvike
044-748 0512
reino.salminen@rautia.fi
Mikko Mattila, Rakennustarvike
044-748 0507
mikko.mattila@rautia.fi
Timo Salminen, Rakennustarvike
044-748 0513
timo.j.salminen@rautia.fi
Arja Tuominen, Sisustustarvike (maalit, tapetit, lattiapinnoitteet, jne.)
0400-534 861
arja.tuominen@rautia.fi
Risto Heino, Sisustustarvike (maalit, tapetit, lattiapinnoitteet, jne.)
044-748 0514
risto.heino@rautia.fi
Sanna Pöllänen, Sisustustarvike (maalit, tapetit, lattiapinnoitteet, jne.)
044-748 0518
sanna.pollanen@rautia.fi
Harri Savolainen, Sisustustarvike (maalit, tapetit, lattiapinnoitteet, jne.)
044-748 0516
loimaa@rautia.fi
Mari Saarelainen, Sisustustarvike (maalit, tapetit, lattiapinnoitteet, jne.)
050-588 5557
mari.saarelainen@rautia.fi
Piritta Virtanen, Työväline ja pienrauta
044-748 0519
piritta.virtanen@rautia.fi
Matias Mylen, Työväline ja pienrauta
050-3269 240
matias.mylen@rautia.fi
Joni Kalttonen, LVI
044-748 0515
joni.kalttonen@rautia.fi
Juha Ojala, LVI
044-748 0511
juha.p.ojala@rautia.fi
Matti Keinonen, Pienkoneet (ruohonleikkurit jne.)
0400-836 712
matti.keinonen@k-maatalous.fi
K-Puu, Puutavaramyymälä (puutavara, listat, paneelit, yms.)
044-748 0530
k-puu.loimaa@rautia.fi
Lasse Kylä-Uuppo, Puutavaramyymälä (puutavara, listat, paneelit, yms.)
044-748 0521
k-puu.loimaa@rautia.fi
Jari Onnela, Puutavaramyymälä (puutavara, listat, paneelit, yms.)
040-568 3160
jari.onnela@rautia.fi
Jussi Saarikko, Puutavaramyymälä (puutavara, listat, paneelit, yms.)
040-705 1307
jussi.saarikko@rautia.fi
Varasto
044-748 0520
varasto.loimaa@rautia.fi
Teemu Heilala, Maatilatarvike
0500-403 404
teemu.heilala@k-maatalous.fi
Risto Peltola, Maatalouskoneet (kuivurit, tuotantorakennukset)
0500-729 251
risto.peltola@k-maatalous.fi
Mika Kivistö, Vilja ja siemen
050-400 1559
mika.kivisto@k-maatalous.fi
Antti Saarelainen, Maatalous, Tuotantotarvikkeet
050-517 0614
antti.saarelainen@k-maatalous.fi
Markku Ketonen, Maatalous, Tuotantotarvikkeet
044-748 0548
markku.ketonen@k-maatalous.fi
Varasto
044-748 0520