Rautia Valkeakoski

Rautia Valkeakoski

Yhteystiedot

Sammonkatu 19, 37600 Valkeakoski
puh. 020 7630 850
Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon                   040 868 2335, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa kiinteästä verkosta 8,35 snt/puh + 7,02 snt/min ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8.30-17.00
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Valkeakosken kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Jouni Fuss, kauppias
040 841 5933
jouni.fuss@rautia.fi
Vaihde
0207 630 850
Tiina Mäki-Äijö, toimisto
040 868 2331
tiina.maki-aijo@rautia.fi
Kassa
040 868 2335
Rakennustarvike
0207 630 851
Henri Mahosenaho, rakennustarvike
040 868 2333
henri.mahosenaho@rautia.fi
Esko Kolu, rakennustarvike ja pienrauta
040 868 2334
esko.kolu@rautia.fi
Sisustus
0207 630 853
Sari Vahekoski, sisustus
040 835 8055
sari.vahekoski@rautia.fi
Susanna Järvinen, sisustus
040 868 2338
susanna.jarvinen@rautia.fi
Puutarha
0207 630 852
Riikka Fuss, puutarha
040 868 2336
riikka.fuss@rautia.fi
Lauri Jokelainen, puutarha
0400 957 157
lauri.jokelainen@rautia.fi
Satu Kokko, Kotipiha-myymälä
040 868 2332
satu.kokko@rautia.fi
Varasto
0207 630 858
Ilpo Kivistö, varasto
040 868 2340
Ville Kanerva, varasto
040 351 9170
ville.kanerva@rautia.fi