Rautia K-maatalous Oriketo

Rautia K-maatalous Oriketo

Yhteystiedot

Vanha Tampereentie 184, 20380 Turku
puh. 020 7999 700
Puhelun hinta lankaverkon liittymistä 8,21 snt / puhelu + 6,90 snt / min ja matkapuhelinliittymistä 8,21 snt / puhelu + 14,90 snt / min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Poikkeavat aukioloajat
8-18
9-15
Suljettu

 

Yritysmyynti avoinna ma-pe 6:30-16:00

 

 

 

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia - K-maatalous Orikedolle!
 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Kaupan valikoimaan kuluu vasaran ja naulojen lisäksi kaikki perinteisen rakentamisen tuotteet: puutavara, harkot, eristeet, rakennuslevyt, katemateriaalit, kestopuut, maalit ja kyllästeet, kiukaat ja tulisijat.

Sisustusosastoltamme löydät laatat, tapetit, lattiamateriaalit sekä seinä- ja kattopaneelit.

Työvälineosastolla on mittava valikoima ammattilaisillekin kelpaavia työkaluja, tarvikkeita, moottorisahoja,  Stiga- puutarhakoneita, Muulin ja Sariksen peräkärryjä sekä paljon muuta.

Kotipiha- myymälän valikoimiin kuuluvat pihakivet ja -kalusteet, mullat, lannoitteet, katteet, kompostit, puuceet, grillit ja pihakeittiöt, kukat, havut, marjapensaat.

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa myös työmaalle ympäri Varsinais-Suomea.

Meiltä voit tilata tarvikkeet  aastä ööhön, niin toimitamme myös öljyä. Eikä tässä vielä kaikki: meiltä saat kaiken myös asennettuna.

 Tule siis palvelevaan rauta- ja maatalouskauppaa Turun Orikedolle.

Liikkeemme sijaitsee Orikedolla, Ohitustien ja Vanha Tampereentien liittymän välittömässä läheisyydessä.

Tervetuloa kaupoille!

Sami Saarikallio, kauppias

Henkilöstö

Sami Saarikallio, kauppias
0500 200 242
sami.saarikallio@rautia.fi
Sanna Saarikallio, puutarha
044 200 2420
sanna.saarikallio@rautia.fi
Mirja Aarnio, sisustus
040 705 2369
mirja.aarnio@rautia.fi
Matti Kallio, sisustus
040 585 9002
matti.kallio@rautia.fi
Jani Hyövelä, Työväline ja pienkone, myymäläpäällikkö
050 502 6583
jani.hyovela@k-maatalous.fi
Reijo Kirkanen, Työväline ja pienkone
040 705 4182
reijo.kirkanen@rautia.fi
Henri Dahlgren, rakennustarvike ja LVI
040 749 9805
henri.dahlgren@rautia.fi
Patrik Ingman, rakennutarvike, pihamyynti
040 705 2549
patrik.ingman@rautia.fi
Ari Salminen, asiakasvastaava ammattiasiakasmyynti
040 7052362
ari.salminen@rautia.fi
Reijo Tuominen, asiakasvastaava ammattiasiakasmyynti
0500 412 595
reijo.tuominen@rautia.fi
Krista Mäkinen, kassa
krista.makinen@rautia.fi
Leena Mäkinen, talousvastaava
050 385 4089
leena.makinen@k-maatalous.fi
Hannele Ylikännö, toimisto
040 551 1355
hannele.ylikanno@rautia.fi
Rauno Laaksonen, talomyynti
0400 611 047
rauno.laaksonen@rautia.fi
Pertti Jussilainen, logistiikka
040 705 6734
Ari Alikoivisto, logistiikka
050 525 9964
Hans Turunen, logistiikka
0400 546 391
hans.turunen@rautia.fi
Antero Westerholm, logistiikka
040 749 7423