Rautia K-maatalous Suonenjoki

Rautia K-maatalous Suonenjoki

Rautia Suonenjoki

Yhteystiedot

Lintikonkatu 15, 77600 Suonenjoki
puh. 050 579 0213
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Ma-to: 8-17, pe: 8-18
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Suonenjoen kotisivuille

REILUA PALVELUA PARHAIMMILLAAN

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on, selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

MEILTÄ MAALÄMPÖPUMPUT
Pyydä tarjous myös asennettuna.

SÄHKÖINEN AJANVARAUS TÄSTÄ

Henkilöstö

Harri Heiskanen, kauppias
040 553 1557
harri.heiskanen@rautia.fi
Arto Heiskanen, kauppias
0400 677 896
arto.heiskanen@k-maatalous.fi
Reijo Punkki, Rakennustarvikkeet, LVI
050 579 0209
reijo.punkki@rautia.fi
Olli Vasiljev, Sisustus, kodinkoneet, sähkötarv.
050 579 0210
olli.vasiljev@rautia.fi
Vesa Lintu, Pienrauta ja pienkoneet
050 579 0214
vesa.lintu@rautia.fi
Tommi Rossi, Työvälineet, keittiökalusteet
040 777 5630
tommi.rossi@rautia.fi
Merja Tynnyrinen, Kassapalvelut
050 579 0213
merja.tynnyrinen@rautia.fi
Seija Raatikainen, Kassapalvelut, piha ja puutarha
050 579 0218
seija.raatikainen@rautia.fi
Juha Keurulainen, Maatila- ja tuotantotarvikkeet
0400 448 313
juha.keurulainen@k-maatalous.fi
Jami Mikkilä, Varastopalvelut
050 579 0212
merja.tynnyrinen@rautia.fi
Pekka Halttunen, Varastopalvelut
050 579 0215
merja.tynnyrinen@rautia.fi
Jukka Huttunen, Talomyynti
050 672 80
jukka.a.huttunen@rautia.fi