Rautia K-maatalous Sodankylä

Rautia K-maatalous Sodankylä

Rautia Sodankylä

Yhteystiedot

Sumantie 2, 99600 Sodankylä
puh. 010 346 6260
fax: (016) 612 363

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8.30-17
9-13
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Sodankylän kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Henkilöstö

Jouko Strand, kauppias
050 463 6900
jouko.strand@rautia.fi
Maarit Adolfsen, Kauppias/Reskontra
050 4636902
maarit.adolfsen@rautia.fi
Pertti Kuusela, Myymäläpäälikkö/Ammattiasiakkaat
050 4636906
pertti.kuusela@rautia.fi
Jarkko Kurtti, LVI/Rakennustarvike
050 4636908
jarkko.kurtti@rautia.fi
Kirsimarja Schroderus, Sisustus-ja pintamateriaalit
040 1459564
kirsimarja.schroderus@rautia.fi
Tuomo Nurmela, Sisustus- ja pintamateriaalit
044 7093451
tuomo.nurmela@rautia.fi
Kari Kortesalmi, Pienrauta ja Työvälineet
050 4636904
tyovaline.sodankyla@rautia.fi
Juha Ruikka, Pienrauta ja Työvälineet
050 4344265
juha.ruikka@rautia.fi
Juha Piirala, Maatalous ja Koneet
050 4636903
juha.piirala@k-maatalous.fi
Jorma Seppänen, Maatalous ja Pienkoneet
050 4636907
jorma.seppanen@rautia.fi
Tamara Mattila, Kassa
050 4344262
sodankyla@rautia.fi
Marjo Hoppula, Piha-ja Puutarha/Reskontra
050 4344263
marjo.hoppula@rautia.fi