Rautia K-maatalous Saarijärvi

Rautia K-maatalous Saarijärvi

Yhteystiedot

Myllymäentie 2, 43100 Saarijärvi
puh. 014 4114 500
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-18
9-13
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Saarijärven kotisivuille.

 

Asiakkaidemme toivomuksesta jatkoimme arkipäivien aukioloaikojamme klo 18 saakka. Lauantaisin palvelemme edelleen klo 13 saakka.

Uudet aukioloaikamme: ma-pe 8-18 ja la 9-13.

 

Olemme saaneet tälle kesälle valikoimiimme STIHL moottori- ja raivaussahat ja metsurinvarusteet sekä Trapper traktorimönkijät. Tule tutustumaan ja hyville kaupoille!

 

Tervetuloa, Ilkka Nykänen, kauppias

Henkilöstö

Ilkka Nykänen, kauppias - rakennustarvike, LVI, Kimara-myynti
Ilkka Nykänen, kauppias - rakennustarvike, LVI, Kimara-myynti
0400 346 908
ilkka.nykanen@rautia.fi
Jukka Huttunen,talomyyjä, KIMARA, AINOA-koti
050-68280
jukka.a.huttunen@rautia.fi
Pasi Korhonen, yritysmyynti, rakennustarvike
Pasi Korhonen, yritysmyynti, rakennustarvike
044 761 4582
pasi.korhonen@rautia.fi
Jouni Holopainen, rakennustarvike, palvelupiste
Jouni Holopainen, rakennustarvike, palvelupiste
044 761 4553
jouni.holopainen@rautia.fi
Matti Hänninen, myymäläesimies, sisustaminen, asennusmyynti, keittiömyynti
Matti Hänninen, myymäläesimies, sisustaminen, asennusmyynti, keittiömyynti
044 761 4556
matti.hanninen@rautia.fi
Jouko Moilanen, sisustaminen, maalit
Jouko Moilanen, sisustaminen, maalit
044 761 4557
jouko.moilanen@rautia.fi
Juha Ojala, työväline- pienrauta, pienkoneet
Juha Ojala, työväline- pienrauta, pienkoneet
044 761 4551
juha.v.ojala@rautia.fi
Minna Vepsäläinen, työhön 31.8.
Minna Vepsäläinen, työhön 31.8.
044 7614599
minna.vepsalainen@rautia.fi
Satu Nykänen, kassa, kodin tarvikkeet, siivousvälineet, Kotipiha
Satu Nykänen, kassa, kodin tarvikkeet, siivousvälineet, Kotipiha
044 761 4587
satu.nykanen@rautia.fi
Ritva Vuori, Kotipiha-myymälä 1.4.-30.7.
Ritva Vuori, Kotipiha-myymälä 1.4.-30.7.
044 761 4566
ritva.vuori@k-maatalous.fi
Juha Lehtonen, maatalousmyynti
Juha Lehtonen, maatalousmyynti
0440 851182
juha.lehtonen@k-maatalous.fi
Tuomo Ruotsalainen, maatalousmyynti
Tuomo Ruotsalainen, maatalousmyynti
044 761 4593
tuomo.ruotsalainen@k-maatalous.fi
Ismo Rinneaho, varastoesimies, kuljetukset
Ismo Rinneaho, varastoesimies, kuljetukset
044 761 4568
Kalevi Kuivala, varasto, puuhylly
Kalevi Kuivala, varasto, puuhylly
044 761 4567
Petri Lehtonen, varasto (24.4.-31.8.)
Petri Lehtonen, varasto (24.4.-31.8.)
Paula Ruuska, kassa
Paula Ruuska, kassa
044 7614559
paula.ruuska@rautia.fi
Tarja Lähteenmäki, toimisto, laskutus ja tilinavaukset
Tarja Lähteenmäki, toimisto, laskutus ja tilinavaukset
044 761 4558
tarja.lahteenmaki@rautia.fi