Rautia Ristiina

Rautia Ristiina

Rautia E Tukiainen

Yhteystiedot

Yrittäjäntie 3, 52300 Ristiina
puh. 044 752 0000
fax: 015 343 444 Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-17
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Ristiinan Rautian kotisivuille

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Henkilöstö

Esa Tukiainen, kauppias - veneet, moottorit, maatalous, pienkoneet, LVI
044 752 0021
esa.tukiainen@rautia.fi
Pekka Tukiainen, kauppias - yritysmyynti, rakennustarvike
044 752 0024
pekka.tukiainen@rautia.fi
Ilmari Freyberg, rakennustarvikkeet, yritysmyynti, talo- ja huvilamyynti
044 752 0026
ilmari.freyberg@rautia.fi
Juha Paasonen, rakennustarvikkeet, puutavara
044 752 0034
juha.paasonen@rautia.fi
Tiku Häkkinen, sisustus, maalit, pintamateriaalit, kalusteet
044 752 0022
tiku.hakkinen@rautia.fi
Tuomo Liimatainen, sisustus, sähkötarvikkeet, kodinkoneet
044 752 0031
tuomo.liimatainen@rautia.fi
Valtteri Vahvaselkä, työväline, pienrauta
044 752 0025
valtteri.vahvaselka@rautia.fi
Jorma Martikainen, yleismyynti
044 752 0035
jorma.martikainen@rautia.fi
Saila Tukiainen, kassa, laskutus, puutarhamyynti
044 752 0029
saila.tukiainen@rautia.fi
Päivi Tukiainen, kassa, laskutus
044 752 0038
paivi.tukiainen@rautia.fi
Sirpa Pulkka, toimisto
044 752 0027
sirpa.pulkka@rautia.fi
Petteri Nykänen, varasto / kuljetus
044 752 0028
petteri.nykanen@rautia.fi
Seppo Piipari, varasto / kuljetus
044 752 0019
seppo.piipari@rautia.fi
Jari Tukiainen, huolto / korjaamo
044 752 0048
jari.tukiainen@rautia.fi
Esa Tukiainen, töiden vastaanotto
044 752 0021
esa.tukiainen@rautia.fi