Rautia Riihimäki

Rautia Riihimäki

Yhteystiedot

Konepajankatu 1, 11710 Riihimäki
puh. 010 820 8300
fax 019-751 559 Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon                   050 439 8158, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
7-19
9-15
suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Riihimäen kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Rautia Ajanvaraus

Henkilöstö

Esa Koskinen, myymäläpäällikkö, rakennustarvike/LVI
040 701 9605
esa.koskinen@rautia.fi
Pauli Lehtonen, rakennustarvike,    LVI
050 301 2846
pauli.lehtonen@rautia.fi
Voitto Manninen, rakennustarvike, LVI
040 839 4502
voitto.manninen@rautia.fi
Jari Kuntsi, remonttimyynti, rakennustarvike/LVI
050 540 4926
jari.kuntsi@rautia.fi
Marjo Torikka, osastopäällikkö, sisustus/työvälineet
050 432 6134
marjo.torikka@rautia.fi
Tarja Heikkinen, sisustus/kodin kalustaminen
050 432 6147
tarja.heikkinen@rautia.fi
Eero Kuitunen, työvälineet, pienrauta
040 839 4501
eero.kuitunen@rautia.fi
Kari Kylänpää, työvälineet/pienrauta, puutarhakoneet
0400 838 163
kari.kylanpaa@rautia.fi
Jenni Pylvänen, kassa/puutarha
010 820 8300
jenni.pylvanen@rautia.fi
Sanna Torikka, piha ja puutarha
050 441 0793
sanna.torikka@rautia.fi
Arto Uusitie, varastopäällikkö, noutopiha/kuljetukset
050 432 6125
Ville Pasuri, noutopiha   kuljetukset
050 301 2845
Hannu Valkonen, logistiikka
050 4326156
hannu.valkonen@rautia.fi
Vesa Hautamäki, kauppias
050 436 0000
vesa.hautamaki@rautia.fi
Marja Hautamäki, kauppias,konttori
050 573 9028
marja.hautamaki@rautia.fi