Rautia Pietarsaari

Rautia Pietarsaari

Yhteystiedot

Fabriksgatan 1, 68600 Jakobstad / Pietarsaari
puh. 020 743 0571
fax 020 743 0579

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Må-Fre 7-18
Lö 9-14
Sö Suljettu/Stängt

Kauppias tiedottaa

Välkommen till Rautia Jakobstad!


Hos oss går det enkelt och smidigt att handla. Vår affär är en redig järnaffär med mänskliga mått som storleken till trots klarar av att svara mot alla behov som företag kräver.

 

Tervetuloa Rautia Pietarsaareen!

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Henkilöstö

Thomas Biskop, kauppias / köpman
0500 863 909
thomas.biskop@rautia.fi
Sara Hallbäck, Konttori / kontor
040 841 2605
sara.hallback@rautia.fi
Anders Byggmästar, Yritysmyynti / företagsförsäljning, Rakennustuotteet / byggvaror
040 825 9862
anders.byggmastar@rautia.fi
Cenneth Nordling, Yritysmyynti / företagsförsäljning, Rakennustuotteet / byggvaror
040 829 7551
cenneth.nordling@rautia.fi
Jan Svenlin, Rakennustuotteet / byggvaror, Työvälineet / arbetsredskap
040 829 7833
jan.svenlin@rautia.fi
Roy Krook, LVI / VVS, Tulisijat / eldstäder
040 158 8189
roy.krook@rautia.fi
Tarja Ukskoski, Sisustus / inredning
Hanna Björklund, Sisustus / inredning
040 568 7426
hanna.bjorklund@rautia.fi
Pernilla Norrman, Sisustus / inredning
040 829 7666
pernilla.norrman@rautia.fi
Markus Tallgård, Varasto / lager
040 829 9595
Tommy Björk, Varasto / lager
040 841 2607
Kalevi Hakola, Varasto / lager
040 841 4133
Linda Paalanen, Kassa, Puutarha / Trädgård
040 684 2115
linda.paalanen@rautia.fi
Nina Rimmi, Kassa
040 682 7864
nina.rimmi@rautia.fi
Peter Wik, Talomyyjä / husförsäljare
050 465 6567
peter.wik@rautia.fi