Rautia Malmi

Rautia Malmi

Rautia Malmi/Helsinki

Yhteystiedot

Kankiraudantie 6, 00700 Helsinki
puh. 020 753 0500
0207-alkuisiin numeroihin soitetut puhelut maksavat        8,28 snt/puhelu + lankaliittymästä 7,00 snt/min ja matkapuhelimesta 17,00 snt/min. sis. alv.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
6.30-19
7.30-15
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Ammattilaisen rautakauppa Rautia Malmi,
joustava ja luotettava kumppani!

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Selkeästä myymälästämme löydät rakentamisen perustarvikkeet. Ihmisen kokoisesta myymälästä löytyy tarpeet myös vaativalle yritykselle. Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme. Kuljetamme tilauksen tarvittaessa työmaalle. Katso lisää rakentajan ja yrityksen palveluista.


Myymälämme sijaitsee Kehä I:n ja Lahden moottoritien kulmassa.

Lue lisää Rautia Malmin omilta kotisivuilta: www.rautiamalmi.com

Henkilöstö

Jari Peltonen, kauppias
020 753 0501
050 060 0116
jari.peltonen@rautia.fi
Liisa Peltonen, kauppias
020 753 0502
050 569 7596
liisa.peltonen@rautia.fi
Sini Vuorinen, talouspäällikkö
020 753 0503
040 835 8170
sini.vuorinen@rautia.fi
Simo Raitanen, varasto- ja kuljetuspäällikkö
020 753 0540
050 099 7951
simo.raitanen@rautia.fi
Hannu Rämö, yritysmyyjä ja tiiminvetäjä
020 753 0590
040 547 4409
hannu.ramo@rautia.fi
Janne Järvinen, yritysmyyjä, rakennusliikkeet
020 753 0592
050 352 2580
janne.jarvinen@rautia.fi
Jari Helenius, yritysmyyjä, maalaus- ja saneerausliikkeet
020 753 0593
040 835 5813
jari.helenius@rautia.fi
Jukka Laiho, yritysmyyjä, maalaus- ja saneerausliikkeet
050 348 5044
jukka.laiho@rautia.fi
Keijo Tiukka, yritysmyyjä, rakennusliikkeet, teollisuus ja vakuutuskorvaukset
020 753 0591
050 550 3115
keijo.tiukka@rautia.fi
Tomi Kiviranta, osastopäällikkö, sisustus
020 753 0520
040 536 1485
tomi.kiviranta@rautia.fi
Sonja Lindholm, sisustusneuvoja
040 536 1481
sonja.lindholm@rautia.fi
Sisustusosaston myyjät
sisustus.malmi@rautia.fi
Janne Määttänen, tiiminvetäjä, työväline, piha ja puutarha
040 739 6499
janne.maattanen@rautia.fi
Työväline, piha ja puutarha -osaston myyjät
tyovaline.malmi@rautia.fi
Ville Juvakka, osastopäällikkö, rakennustarvike
020 753 0515
020 753 0515
ville.juvakka@rautia.fi
Rakennustarvike-osaston myyjät
rakennustarvike.malmi@rautia.fi