Rautia Ylläs-Kolari

Rautia Ylläs-Kolari

Yhteystiedot

Asematie 1, 95900 Kolari
puh. 020 7850 730
fax: 020 7850 739

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-17
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Ylläs-Kolarin kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Juho Talvensaari, kauppias
045 173 9666
juho.talvensaari@rautia.fi
Raili Ajanki, Pienrauta ja sisustus
040 849 2434
raili.ajanki@rautia.fi
Tuomo Norrman, Sisustus ja työvälineet
040 849 2436
tuomo.norrman@rautia.fi
Martta Ruokojärvi, Piha ja puutarha
040 849 2435
martta.ruokojarvi@rautia.fi
Niilo Lohiniva, Varastopalvelut
040 849 2438
niilo.lohiniva@rautia.fi
Esa Seikkula, Yritysmyynti, maatalous
0400 272614
esa.seikkula@rautia.fi
Tuomo Uusitalo, Rakennustarvikkeet ja LVI
040 512 4273
tuomo.uusitalo@rautia.fi