Rautia K-maatalous Kiuruvesi

Rautia K-maatalous Kiuruvesi

Yhteystiedot

Topintie 1, 74700 Kiuruvesi
puh. 050 579 2226
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Poikkeavat aukioloajat
ma-to 8-17, pe 8-18
9-14
suljettu

Palvelemme la 3.12.
klo 9 - 13.
henkilökunnan pikkujoulun vuoksi.

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Kiuruveden kotisivuille

 

REILUA PALVELUA PARHAIMMILLAAN

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

SÄHKÖINEN AJANVARAUS TÄSTÄ

Henkilöstö

Harri Heiskanen, kauppias
040 553 1557
harri.heiskanen@rautia.fi
Arto Heiskanen, kauppias
0400 677 896
arto.heiskanen@k-maatalous.fi
Maarit Ruotsalainen, Kassapalvelut
050 579 2226
maarit.ruotsalainen@rautia.fi
Mervi Ruotsalainen, Kassapalvelut, piha ja puutarha
050 579 2237
mervi.ruotsalainen@rautia.fi
Jari Kärkkäinen, Rakennustarvike, LVI
050 579 2229
jari.karkkainen@rautia.fi
Eija Kärkkäinen, Pienkoneet- ja tarvikkeet, työvälineet ja helat
050 579 2172
eija.karkkainen@rautia.fi
Ari Loppukaarre, Sisustus
050 579 2232
ari.loppukaarre@rautia.fi
Anja Kolehmainen, Sähkötarvikkeet ja suojaimet, talous- ja käyttötavarat
050 579 2230
anja.kolehmainen@rautia.fi
Hannu Luttinen, Maatila- ja tuotantotarvikkeet
050 579 2238
hannu.luttinen@k-maatalous.fi
Alpo Mämmi, Maatalous- ja karjatalouskoneet
050 579 2233
alpo.mammi@k-maatalous.fi
Ari Hyvärinen, Varastopalvelut
050 579 2236
maarit.ruotsalainen@rautia.fi
Matti Tiittanen, Varastopalvelut
050 579 2235
maarit.ruotsalainen@rautia.fi
Jukka Huttunen, Talomyynti
050 672 80
jukka.a.huttunen@rautia.fi
Topi Tiikkainen, Keittiö- ja kodin kalustaminen, sähkötyövälineet, asennus- ja suunnittelupalvelut
050 562 9085
topi.tiikkainen@rautia.fi