Rautia Kerava

Rautia Kerava

Rautia Kerava

Yhteystiedot

Alikeravantie 30, 04250 Kerava
puh. 020 770 5750
fax 020 7705 751 Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon p.09 3487 3391, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 7,02 snt/min ja matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-20
9-17
12-16

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Keravan Rautia kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä, ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Henkilöstö

Juha Suokas, kauppias
juha.m.suokas@rautia.fi
Lasse Miljard, Rakennustarvike, Työväline
0207705754
0400412049
lasse.miljard@rautia.fi
Raimo Onatsu, Työväline
0207705763
0405649038
raimo.onatsu@rautia.fi
Jukka Soiha, Sisustus
0207705759
0405648918
jukka.soiha@rautia.fi
Anna Immonen, Puutarha/Työvaatteet
0207705750
rautia.kerava@rautia.fi
Pentti Sipilä, Varastomyynti
0207705767
0405649129
pentti.sipila@rautia.fi
Mikael Häli, Varastomyynti
0207705762
0405649143
mikael.hali@rautia.fi
Miro Ruotsalainen, Yritysmyynti
0207705756
0408610743
miro.ruotsalainen@rautia.fi
Ulf Mattsson, Kuljetukset/transport
0207705769
0405137222
betjäning också på svenska
Anna Alatalo, Laskutus/konttori
0207705750
0405648932
anna.alatalo@rautia.fi
Miko Romppanen, Talomyyjä, Ainoa-koti
0405939239
(Paikalla myymälässä tiistaisin klo 10-16, muulloin sovittaessa)
miko.romppanen@rautia.fi www.ainoakoti.fi