Rautia Kauhava

Rautia Kauhava

Yhteystiedot

Heimolankuja 9, 62200 Kauhava
puh. 01023 56849
Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon                   050 310 1273, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 010-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min ja matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8–17
9–14
suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Kauhavan kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Rakensitpa suurta tai pientä saat meiltä kaiken tarvitsemasi projektisi toteuttamiseen. Meillä on tarjolla myöskin kuljetus-, suunnittelu- ja asennuspalvelu. Sovittaessa voit lainata peräkärryn liikkeestämme ostostesi kuljettamiseen.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Mika Erkinheimo, kauppias
mika.erkinheimo@rautia.fi
Tero Erkinheimo
040 500 7848
tero.erkinheimo@rautia.fi
Olli Rintala, Rakennustarvike, LVI, Puutavara
050 562 8027
olli.rintala@rautia.fi
Teemu Heikkilä, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
0500 565 977
teemu.heikkila@rautia.fi
Niko Honkanen, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
040 570 0298
niko.honkanen@rautia.fi
Reino Rintala, Varasto ja kuljetuspalvelu
040 570 8481
reino.rintala@rautia.fi
Satu Kuusela, Sisustus ja kodin kalusteet
050 570 3990
satu.kuusela@rautia.fi
Hanna Keskinen, Sisustus ja kodin kalusteet
050 564 7232
hanna.keskinen@rautia.fi
Virpi Ollila, Piha ja Puutarha
050 407 8626
virpi.ollila@rautia.fi
Tuija Nikkari, Kassa ja laskutus
050 310 1273
tuija.nikkari@rautia.fi