Rautia Kauhava

Rautia Kauhava

Yhteystiedot

Heimolankuja 9, 62200 Kauhava
puh. 01023 56849
Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon                   050 310 1273, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 010-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min ja matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Poikkeavat aukioloajat
7–17
9–14
suljettu

6.12 itsenäisyyspäivä: suljettu. 24-26.12 joulun aika: suljettu. Uudenvuoden aatto 31.12: avoinna 7 - 14

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Kauhavan kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Rakensitpa suurta tai pientä saat meiltä kaiken tarvitsemasi projektisi toteuttamiseen. Meillä on tarjolla myöskin kuljetus-, suunnittelu- ja asennuspalvelu. Sovittaessa voit lainata peräkärryn liikkeestämme ostostesi kuljettamiseen.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Mika Erkinheimo, kauppias
mika.erkinheimo@rautia.fi
Tero Erkinheimo   All inqueries, claims and request for quotations
040 500 7848
myös klo 18 jälkeen - also after 6pm
tero.erkinheimo@rautia.fi
Teemu Heikkilä, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
0500 565 977
teemu.heikkila@rautia.fi
Niko Honkanen, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
040 570 0298
niko.honkanen@rautia.fi
Reino Rintala, Rakennustarvike, Varasto ja kuljetuspalvelu
040 570 8481
reino.rintala@rautia.fi
Satu Kuusela, Sisustus ja kodin kalusteet
050 570 3990
satu.kuusela@rautia.fi
Hanna Keskinen, Sisustus ja kodin kalusteet   - äitiyslomalla
050 564 7232
hanna.keskinen@rautia.fi
Virpi Ollila, Piha ja Puutarha
050 407 8626
virpi.ollila@rautia.fi
Tuija Nikkari, Kassa ja laskutus
050 310 1273
tuija.nikkari@rautia.fi
Henna Mikkonen      sisustus ja kodin kalusteet, piha ja puutarha
henna.mikkonen@rautia.fi
Marika Erkinheimo    sisustus ja kodin kalusteet, piha ja puutarha
050 - 364 2444
marika.erkinheimo@rautia.fi