Rautia Kauhajoki

Rautia Kauhajoki

Yhteystiedot

Savikyläntie 15, 61800 Kauhajoki
puh. 020 7562 420

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-18
9-15
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Kauhajoen kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.
Uusi myymälämme on mahdollistanut laajan tuotevalikoiman rakennustarvikkeista kodin sisustamiseen. Kaikki ostamanne tuotteet on myös mahdollista toimittaa kätevästi asennettuna, eli ns. avaimet käteen –periaatteella. kysy lisää henkilökunnaltamme!

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, kuljetamme ne tarvittaessa myös työmaalle.

Henkilöstö

Juha Happonen, kauppias
040 5493475
juha.happonen@rautia.fi
Saija Happonen, kauppias
044 0404321
saija.happonen@rautia.fi
Kari Pihlavaviita, ammattiasiakkaat, rakennustarvike
040 7178003
kari.pihlajaviita@rautia.fi
Jani Ketoja , lvi, rakennustarvike
040 7513956
jani.ketoja@rautia.fi
Jani Jyllilä, työväline, pienrauta
040 8680474
jani.jyllila@rautia.fi
Anu Järviharju, sisustus, kodinkalustaminen
040 7513983
anu.jarviharju@rautia.fi
Marko Niemeläinen, sisustus
044 5510460
marko.niemelainen@rautia.fi
Pirjo Mukkala, piha ja puutarha
040 8680473
pirjo.mukkala@rautia.fi
Ismo Aho, varasto
050 4096819
ismo.aho@rautia.fi
Sanna-Mari Vakkuri, taloushallinto, laskutus
050 5634448
sanna-mari.vakkuri@rautia.fi