Rautia Jämsä

Rautia Jämsä

Yhteystiedot

Ekosentie 1, 42100 Jämsä
puh. 020 7768 410

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-17.30
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia K-Maatalous Jämsän kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Ossi Haapakangas, Kauppias, Yritysmyynti
050 3210 600
ossi.haapakangas@rautia.fi
Pekka Haljala, Yritysmyynti, Rakennustarvike, myymäläpäällikkö
050 541 7875
pekka.haljala@rautia.fi
Tapani Salminen, Yritysmyynti, Rakennustarvike & LVI
040 577 4326
tapani.salminen@rautia.fi
Erkki Savolainen, Rakentajapalvelu & LVI
040 825 3204
erkki.savolainen@rautia.fi
Maritta Ojala Sisustus
050 314 5052
maritta.ojala@rautia.fi
Elli Sund, Sisustus
040 825 2465
elli.sund@rautia.fi
Viljo Leikas, Pienkoneet&Veneet
040 825 2717
viljo.leikas@rautia.fi
Jouko Vehkamäki, Myymälä
050 314 5053
jouko.vehkamaki@rautia.fi
Anne Vainio, Piha-ja puutarha&Työvaatteet
040 549 3333
anne.vainio@rautia.fi
Tuija Lehtinen, Myymälä
040 825 3601
tuija.lehtinen@rautia.fi
Timo Jylhä, Varasto & logistiikka
040 724 4002
timo.jylha@rautia.fi
Hämäläinen Sami, Varasto & Logistiikka
040 825 2433
sami.hamalainen@rautia.fi
Jaana Ahlroth, Taloushallinto & Kassa
040 825 2623
jaana.ahlroth@rautia.fi