Rautia Ivalo

Rautia Ivalo

Yhteystiedot

Ivalontie 71, 99800 Ivalo
puh. 020 742 4070
fax: (016) 663 631

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Poikkeavat aukioloajat
8-17
9-13
Suljettu

Poikkeavat aukioloajat

19.6. Juhannusaatto: Suljettu

20.6. Juhannuspäivä: Suljettu

24.12. Jouluaatto: Suljettu

25.12. Joulupäivä: Suljettu

26.12. Tapaninpäivä: Suljettu

31.12. Uudenvuodenaatto: Avoinna 8-15

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Ivalon kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.

Henkilöstö

Jouko Strand, kauppias
050 463 6900
jouko.strand@rautia.fi
Maarit Adolfsen, kauppias/reskontra
050 463 6902
maarit.adolfsen@rautia.fi
Petri Linna, myymäläpäällikkö, ammattiasiakkaat, rakennustarvike
040 3504663
petri.linna@rautia.fi
Juha Kotikangas, ammattiasiakkaat, rakennustarvike
040 4801 665
juha.kotikangas@rautia.fi
Esko Salo, rakennustarvike
040 4855266
esko.salo@rautia.fi
Juha Valtonen, pienrauta ja työvälineet
040 4801688
juha.valtonen@rautia.fi
Mika Siivikko, pienrauta ja työvälineet
044 7067080
mika.siivikko@rautia.fi
Markku Portti, tarvikkeet ja varaosat, LVI
040 4859770
markku.portti@rautia.fi
Juha Laitinen, sisustus ja pintamateriaalit
040 4801677
juha.laitinen@rautia.fi
Jaana Strand, kassa/toimisto
040 7126802
jaana.strand@rautia.fi