Rautia Hankasalmi

Rautia Hankasalmi

Yhteystiedot

Keskustie 24, 41520 Hankasalmi
puh. 014 44 1111
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
7-17
7-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Hankasalmen kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa, joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin. Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme. Kuljetamme tilauksen tarvittaessa työmaalle. Tilaa netistä ja nouda kaupasta - palvelu nyt myös käytössä!

 

Täyttä palvelua jotta onnistuisit kerralla!  

 

  • - Ammattiasiakasmyynti
  • - Asennuspalvelu
  • - Energiaosaaja
  • - Ennakkokeräily
  • - Kotipiha
  • - Kuljetuspalvelu
  • - Lupaklinikka
  • - Omamyyjäpalvelu
  • - Koneiden vuokraus (peräkärry,betonimylly, puhallusvillakone, täryt, nurmikkojyrä, naulain ja muut työkoneet)
  • - Rakentajatili
  • - Rautiakortti
  • - Sahauspalvelu
  • - Saunaosaaja
  • - Suunnittelupalvelu
  • - Talomyynti
  • - Tilaa netistä ja nouda kaupasta
  • - Tilaustuotevalikoima
  • - Yritysasiakastili

 

                                                                                                                            

Rautakaupan myyjä palveluksessasi. Tervetuloa!

 

 

 

Henkilöstö

Arvo Kauppinen, kauppias, maatalous
014 44 1111
0500 643 381
arvo.kauppinen@rautia.fi
Kirsti Kauppinen, kauppias, sisustus, piha- ja puutarha
014 44 1111
050 382 0196
kirsti.kauppinen@rautia.fi
Heidi Hänninen, markkinointi, sisustus, piha- ja puutarha
014 44 1111
heidi.hanninen@rautia.fi
Jarmo Kauppinen, myymälävastaava, rakennustarvike työväline, koneet
014 44 1111
050 382 0191
jarmo.kauppinen@rautia.fi
Mika Hänninen, rakennustarvike, talomyynti
014 44 1111
050 382 0197
mika.hanninen@rautia.fi
Jaakko Minkkinen, työvälineet, LVI
014 44 1111
040 581 4089
jaakko.minkkinen@rautia.fi
Petri Roiha, pienrauta ja työväline
014 44 1111
040 536 6906
petri.roiha@rautia.fi
Tapani Iivarinen, toimisto, laskutus, reskontra
014 44 1111
044 071 9745
tapani.iivarinen@rautia.fi
Jouni Kauppinen, logistiikka, myynti
014 44 1111
hankasalmi@rautia.fi
Matti Viik, kuljetus
014 44 1111
hankasalmi@rautia.fi