Rautia Alavus

Rautia Alavus

Yhteystiedot

Kolistontie 13, 63300 Alavus
puh. 020 7129 550
fax: 0207 129 569 Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon 040 826 1415, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%) ja matkapuhelimista 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%).

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
8-18
9-14
Suljettu

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Rautia Alavuden kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin. Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Aki Saarinen, kauppias
020 7129 551
aki.saarinen@rautia.fi
Pasi Ahola, rakennustarvikkeet
020 7129 553
pasi.ahola@rautia.fi
Sebastian Yritys, LVI / maalämpö
020 7129 558
sebastian.yritys@rautia.fi
Joni Isomäki, työvälineet
020 7129 556
joni.isomaki@rautia.fi
Esko Koski, talomyynti/kodinkoneet
020 7129 555
esko.koski@rautia.fi
Arto Wahlfors, sisustus
020 7129 562
arto.wahlfors@rautia.fi
Kaija Pitkäaho, sisustus
020 7129 557
kaija.pitkaaho@rautia.fi
Esko Valkealahti
020 7129 554
esko.valkealahti@rautia.fi
Marja-Liisa Peltola, kassa
020 7129 550
marja-liisa.peltola@rautia.fi
Marita Saarinen, konttori
020 7129 552
marita.saarinen@rautia.fi
Timo Peltola, varasto
020 7129 560
Harri Ala-Salmi, kuljetukset
020 7129 559