Rautia Alahärmä

Rautia Alahärmä

M & T Erkinheimo oy

Yhteystiedot

Saharakaari 5, 62300 Alahärmä
puh. 020 761 9140
Fax: 020 761 9144                                                      Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon 040-826 3420, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 010-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min ja matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min.

Aukioloajat

Maanantai-perjantai
Lauantai
Sunnuntai
Poikkeavat aukioloajat
8-17
9-14
Suljettu

6.12 itsenäisyyspäivä: suljettu. 24-26.12 joulun aika: suljettu. Uudenvuoden aatto 31.12: avoinna 8 - 14

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa Erkinheimon kotisivuille

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin. 

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Mika Erkinheimo, kauppias
040 561 5230
mika.erkinheimo@rautia.fi
Marko Alahuhta, Rakennustarvike, LVI, Puutavara
040 826 3420
marko.alahuhta@rautia.fi
Jarkko Sainio, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
040 826 3461
jarkko.sainio@rautia.fi
Juha Nukala, Rakennustarvike, Työväline, Pienrauta
040 826 3419
juha.nukala@rautia.fi
Mirva Koivula, Sisustus ja kodinkalusteet
040 826 3418
mirva.koivula@rautia.fi
Marina Saviaro, Sisustus ja kodinkalusteet. Betjäning på svenska fås ochså
046-922 5859
marina.saviaro@rautia.fi
Tiina Erkinheimo, Konttori
040 826 3417
tiina.erkinheimo@rautia.fi